Pohištvo Šenk
  • O nas
  • Pisarna
  • Dnevna soba
  • Kuhinja
  • Spalnica
  • Kontakt

KUHINJA

Kuhinja je imela skozi zgodovino človeka poseben pomen.
Ljudje so se zbirali in družili okrog ognjišča, kjer
so se prehranjevali, greli in celo spali.

Danes pa kuhinja ni več le prostor za pripravljanje hrane, temveč svetel, zračen, uporaben in ustvarjalen prostor, kjer je kuhanje pravi užitek.

Načrtovanje kuhinj
Pravilen razpored delovnih mest v kuhinji

Za desničarje je najbolj primerna razporeditev od leve proti desni: hladilnik, delovna površina, pomivalno korito z odcejevalnikom, delovna površina, štedilnik /kuhalna plošča, delovno mesto za serviranje hrane (za levičarja velja isti razpored, le da poteka od desne proti levi).

  • Štedilnik mora biti odmaknjen vsaj 30 cm od levega ali desnega zidu ali visokega kuhinjskega elementa,
  • V primeru vgradnje standardnih kuhinjskih elementov in ob postavitvi le-teh v dveh zaporednih nizih mora biti razmik med nizoma vsaj 120 cm. S tem si zagotovimo nemoteno gibanje po kuhinji kljub odpiranju vrat npr. spodnjih elementov ali vrat pečice. Seveda ne priporočamo niti prevelikega razmika med nizoma, saj s tem povzročimo le dodatno in nepotrebno hojo uporabnika kuhinje.
  • Globina spodnjih elementov 60–90 cm, visečih pa okoli 35-45 cm. Globina spodnjih in visečih elementov je medsebojno soodvisna, tako kot posledično višina montaže visečih elementov,
  • Viseče elemente postavimo v tako višino, da le-ta ustreza višini odrasle osebe, ki jih najpogosteje uporablja oz. v primeru, da je uporabnikov več, z zelo različnimi telesnimi višina, tako, da je višina primerna za vse. Pri postavitvi visečih elementov moramo paziti: če jih postavimo prenizko si otežimo delo na delovnem pultu, saj nas prenizko postavljen viseči element ovira, tak element pa tudi onemogoča dobro osvetlitev delovnega pulta s strani stropnega svetila (v kolikor je to edini vir osvetlitve). Previsoko postavljen viseči element pa pomeni otežen pristop oseb do vsebine le-tega.
  • Pri postavitvi elementov moramo tudi paziti, da se bodo vsa vratca nemoteno odpirala, da pipa, če je ob oknu, ne bo ovirala odprtja le-tega, da so elementi, ki so medsebojno funkcijsko povezani, čim bližje en drugega, itd.


Še bi lahko naštevali, a bistveno je, da pri opremljanju poskrbimo, da je kuhinja opremljena tako, da lahko v njej brez problemov opravljamo vse potrebne delovne funkcije in da se v njej dobro počutimo. To pa dosežemo ne le spravilno razporeditvijo elementov, temveč tudi s pravim izborom vrste kuhinje, njenim oblikovnim stilom,barvami, materiali in morebitnimi dekoracijami.
Picture
Pisarna
Dnevna soba
Spalnica

    Hitri kontakt

Pošlji
Picture
ŠENK POHIŠTVO d.o.o.
Dražgoška ulica 3,
1000 Ljubljana
Tel: 01 5186150
Faks: 01 5191225
Kontaktirajte nas

Copyright © 2010 ŠENK POHIŠTVO. Vse pravice pridržane.
Izdelava spletnih strani: www.splet99.net